Hakkımızda

Mikropest ilaç 2009 yılında faliyete geçmiş 2019 yılının sonlarında General Kimya grup şirketlerine dahil olmuş hiç zaman kaybetmeden çeşitli üniversiteler ile iş birliği yaparak inovasyon faaliyetine başlamıştır.


İlk aşamada rekabete ayak uydurmak ve mevcut pozisyonu daha yukarı çekebilmek amacı ile çalışma ve iş ortamında yenilikler yapmıştır. Farklı ve yeni ürünler geliştirmiş bu ürünleri ruhsatlandırma süreçlerini tamamlamış, müşteriye sunulan hizmetlerin yenileştirilmesi ve geliştirilmesi amacı ile personel, araç ve üretim dahil olmak üzere yatırımlar yapmıştır.

Mikropest ilaç ülkemizde vektörel mücadele üretim ruhsatına sahip 5 ana firmadan biridir.

Birçok Büyükşehir Belediyesi, yüzlerce İl ve İlçe Belediyeleri ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan birçok birime de ilaç satışı ve ilaçlama hizmeti (Araç, Cihaz, Personel) vermiştir ve vermeye devam etmektedir.

Mikro Emilsiyon, Efervesan Tablet, Silikat bazlı Granül üretimi gibi ileri teknoloji ve bilgi birikimi gerektiren formülasyon çeşitlerini geniş makine parkuru ve engin tecrübesi ile üreterek ülkemize katma değer sağlamaktadır.

Hedef yararlı değil, zararlı canlılar